Pokemon Go

Pokemon Go

Złap je wszystkie!

To zdanie kojarzy większość osób, które urodziły się w latach 90-tych. Zdanie nawiązuje oczywiście do japońską serii o fikcyjnych postaciach, Pokemonach. Postacie te wymyślone zostały w 1996 roku i początkowo znane były pod inną nazwą jako seria gier na przenośne konsole. Wraz ze wzrostem popularności gry, twórcy zdecydowali się pójść o krok dalej i kilka lat później premierę miał serial anime Pokemon. To właśnie on rozsławił japońską markę na cały świat. Jakby tego było mało, Pokemony doczekały się również ponad 20 pełnometrażowych filmów!

Pokemony dziś

W ostatnich latach Pokemony znowu zyskały na popularności. To wszystko za sprawą powstania gry Pokemon Go. Jest to innowacyjny pomysł głównie ze względu na to, że aby w nią grać musimy… wyjść z domu! Jest to druga gra, po Ingrees, której postęp możliwy jest tylko przy realnym poruszaniu się. Aby zdobywać kolejne poziomy, spacery gracza muszą być coraz dłuższe, a trasa, którą gracz idzie, biega lub jedzie na rowerze, zakładała przechodzenie przez wiele wirtualnych punktów dających wiele korzyści.

Ile osób gra w Pokemon Go?

W czasach największej popularności gry, czyli w 2016 roku, ilość graczy oscylowała w granicach 30 000 000 osób! Niestety, wraz z kolejnymi miesiącami ilość graczy spadała. W 2018 roku było to już tylko 5 000 000 osób. Warto napomnieć, że aż 60% graczy Pokemon Go, to osoby mające między 18 a 34 lata, co może trochę niektórych zdziwić. Nie ma co ukrywać, że granie w gry mobilne to jednak domena najmłodszego pokolenia.

Mimo spadku popularności nadal warto grać w Pokemony, ponieważ gra ta jest świetnym kompromisem między spędzaniem czasu na graniu w  sieci, a także aktywnością fizyczną.